Haber

ASPİLSAN, AFAD kampına güneş panelleri kurdu!

Kahramanmaraş Merkezli 10 ilde hissedilen sarsıntının ardından bölgede elektrik sorunu yaşandı. ASPİLSAN, AFAD tarafından kurulan beyin sarsıntısı çadır kamplarına enerji sağlayacak. Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Kahramanmaraş’ta Atatürk Parkı’na güneş panelli hibrit EDS sistemi kuruldu.

ASPİLSAN, Kahramanmaraş’a güneş panelleri yerleştiriyor

ASPİLSAN, Kahramanmaraş’ta depremzedeler için belirli bölgelere güneş paneli hibrit sistemleri kurmaya başladı. 850 çadırlık AFAD kampına elektrik sağlayacağını belirten şirket, depremzedeleri yarı yolda bırakmadı. Atatürk Parkı’ndaki bu sistemin, iletişim ve tıbbi cihazlar, e-mobilite ekipmanlarının enerji ve kısmi aydınlatma ihtiyacını karşılayacağı belirtildi.

Kahramanmaraş Atatürk Parkı’nda kurulan 850 çadırlık AFAD kampında depremzedelerimizin enerji ve kısmi aydınlatma ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak için güneş paneli hibrit eds sistemimizi kurduk pic.twitter.com/XChRGtXhnQ

— ASPİLSAN Enerji (@aspilsan_enerji) 13 Şubat 2023

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş’ta Atatürk Parkı’nda kurulan 850 çadırlık AFAD kampında depremzedelerimizin enerji ve kısmi aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamak için güneş paneli hibrit eds sistemimizi kurduk” denildi. mümkün olan en hızlı yol.”

shiftdelete.net/-production-piller-nereden-satın alınır

Şirketin diğer illerdeki afet bölgelerine de çeşitli enerji imkanları sağlaması bekleniyor. Ancak ilk etapta Kahramanmaraş’ta 850 çadırlık AFAD kampının temel alındığını belirtmek gerekiyor.

ASPİLSAN yerlileştirme oranı en yüksek firmalar arasında yer almaktadır. Hisselerinin yüzde 98’i Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na ait. Pil alanında Avrupa’nın ilk silindirik lithium-ion pil tesisi geçtiğimiz yaz ASPİLSAN tarafından hizmete açıldı.

ASPİLSAN ve deprem yardımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu