Haber

Özel sporcular Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Ankara ve Kayseri’nin mülkiyetinde 2-12 Mart 2024 tarihleri ​​arasında düzenlenmesi planlanan 20. , düzenlenecek Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Önder Büyükkılıç, “Kayseri’mizde uluslararası nitelikte bir çalışmanın olması bizleri mutlu ediyor ve mutlu ediyor. Alt yapı olarak Kayserimiz hem mesafe hem de şartlar açısından uygun. 19 mekanik tesisimiz var, 130 kilometreye varan pist uzunluğu, 40 pistimiz var. Yeni havalimanımız da tamamlanmak üzere ve Kayserimizin her yönüyle uygun olduğuna inanıyoruz” dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, hem organizasyonun yapılacağı yer ve tesisleri yerinde incelemek hem de yerel yönetimleri ziyaret ederek görüşmek istediklerini belirtti.

“SEVDİK, TESİSLERİ GÖRDÜK”

Ziyaretleri sırasında Erciyes Kayak Merkezi’ne hayran kaldıklarını belirten ICSD Sportif Teknik Sorumlusu Ralph Fernandez, “Kesinlikle çok beğendik, tesisleri gördük. Yakup Bey, Kayseri konusunda çok ısrar etti. Burayı görmeye geldik, işaret dili kullanımı, sağır kültürünün ve farkındalığının yaygınlaşması, aynı zamanda sportif aktivite olması açısından bir tanıtım olacak. Bizim için her şey çok olumlu” dedi.

TIESF Başkan Yardımcısı ve ICSD Bağlantı Sorumlusu Yakup Ümit Kihtir, hem doğuya hem de batıya hitap eden merkezi bir yer olarak Erciyes Kayak Merkezi’nin seçilmesinin nedenini açıklayarak, “Kayseri olarak dünyaya tanıtmak için tercihimiz Kayseri oldu. ortada bir çok kulübün rahatlıkla buluşabileceği bir yer. ” söz konusu.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, Önder Büyükkılıç’a Türk sporuna ve işitme engelliler sporuna katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

candir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu